#


स्थानीय तहले कर्मचारी भर्ना गर्न नपाउने

  पत्रपत्रिका   २०७६ जेष्ठ १, बुधबार १७:२७ मा प्रकासित

काठमाडौं । मुलुक संघीय प्रणालीमा गएपछि स्थानीय तहले आफ्नै तजबीजमा कर्मचारी भर्ना गर्न थालेका छन् । तर स्थानीय तहले त्यसरी कर्मचारी भर्ना गर्न नपाउने भएका छन् ।

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितले स्थानीय तह आफैंले कर्मचारी भर्ना गर्न पाउने संवैधानिक व्यवस्था नरहेको प्रष्टयाउनु भएको छ ।

संघीय संसदको राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको बुधबारको बैठकमा मन्त्री पण्डितले प्रदेश लोक सेवा आयोगले प्रदेश र स्थानीय तहको कर्मचारी भर्ना गर्ने संवैधानिक व्यवस्था भएकाले सरकारले त्यसका लागि आवश्यक व्यवस्था गर्न ‘संघीय निजामती सेवाको गठन, संचालन र सेवाको सर्त सम्बन्धमा व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक’ संसदमा पेश गर्नु परेको स्पष्ट पार्नु भयो ।

प्रदेश लोक सेवा आयोग गठन नभएसम्मका लागि सरकारले प्रदेश र स्थानीय तहको मागको आधारमा लोकसेवा आयोगमार्फत् कर्मचारी पूर्ति गर्दै लैजाने योजना रहेको उहाँको भनाई छ ।

मन्त्री पण्डितले प्रदेश र स्थानीय तहका कर्मचारीको वृत्ति विकास नरोकिने दोहो¥याउनु भयो । बैठकमा समितिका सदस्यहरुले समायोजनमा गएका कर्मचारीलाई तोकिएको ठाउँमा पठाउन नसकेको भन्दै सरकारको आलोचना गरेका थिए । समितिका सदस्य जनार्दन शर्माले समायोजनमा गएका कर्मचारीलाई काममा लगाउन नसकेको भन्दै सरकारको आलोचना गर्नुभयो ।

समितिका सदस्यहरुले कर्मचारी दरबन्दी संघीय सरकारलाई बढी राखेको भन्दै आलोचना गर्दै आएका छन । समितिका सदस्य शर्माले प्रदेश र स्थानीय तहमा अभाव कर्मचारीको तत्काल व्यवस्था गर्न पनि सरकारको ध्यानाकर्षण गराउनुभयो । जनता सामाचार बाट साभार 

फेसबुकमा तपाईको प्रतिक्रिया

सवाल नेपाल टिभी

   

सम्बन्धित शीर्षकहरु